תקלות והצעות לשיפור אתר צה"ל
תהליך הגיוס לצה"ל

יום הגיוס

בבוקר יום הגיוס תתייצבו בלשכת הגיוס או באתר הגיוס הסמוך ללשכת הגיוס. לאחר רישום קצר (ופרידה מכל המלויים הנרגשים..) תישלחו לבסיס מיטב, שרשרת החיול מלווים ע"י גורמי מיטב וסגל הבסיס בו תבצעו את הטירונות.

- בשרשרת החיול תעברו את שלבי הקליטה הראשוניים: 

עדכון גורמי צה"ל בפרטי חשבון הבנק שלכם - עליכם להגיע עם פרטי חשבון במידה ולא ימסרו פרטי חשבון, משכורתכם הצבאית לא תועבר.

עמדת מספרים אישיים - ניפוק מדבקות להליך שרשרת החיול, עם המדבקות הנ"ל תעברו בכל התחנות.

מספרה - למי שיצטרך (בנים בלבד).

צילום לתעודת חוגר - זה הזמן לחייך, יש לוודא שיער אסוף (בנות) וללא פירסינג כלל.

צילום לחלל הפה - צילום דיגיטלי לסת עליונה ולסת תחתונה.

צילום טביעות אצבעות - באמצעות סורק דיגיטלי.

רנטגן - צילום לסת חיצונית, יש לוודא שאינכם מגיעים עם כל סוגי הפירסינג שלא ניתן להוריד במהלך היום.

אימות נתונים - כדי לוודא שלא חלו שינויים בפרטים שמסרתם בלשכת הגיוס והעברת פרטי חשבון הבנק.

דגימת דם - תילקח מכם דגימת דם לצורך זהוי שעת חירום (בדיקת ד.נ.א)

חיסונים - טטנוס, דלקת קרום המוח וחיסון נגד שפעת (למתגייסים בחורף) וצהבת A ללוחמים/לוחמות.

דגימת רוק למאגר מח עצם - ההצטרפות למאגר כרוכה אך ורק במתן דגימת רוק ואיננה מחייבת דבר. ההצטרפות למאגר הינה התנדבותית בלבד ותלויה ברצונכם החופשי והטוב. מתן דגימת רוק עם יכולת כי תימצאו בעתיד מתאימים להצלת חיי אדם.

קבלת תעודת חוגר ודסקית - לבנים/לוחמות כולל דסקיות לנעליים.

ראיון קצין מיון/קצין אשרור - במידה ואותרתם לתפקיד או לחיל מסוים לפני גיוסכם, מאשרר קצין המיון לשיבוצכם. במידה ואינכם יודעים את יעד שיבוצכם תראו קצין מיון אשר ימסור את יעד השיבוץ.

אפסנאות - קבלת ציוד צבאי ואזרחי שישרת אתכם במשך שירותכם בצה"ל.

 בנות המתנדבות ללחימה - במידה ובחרת להתנדב לתפקיד לחימה ועברת בהצלחה את המיונים תראי ביום הגיוס רופא מטעם היחידה הקרבית שאליה את מיועדת. רופא זה יבדוק את מידת התאמתך וכשירותך לשירות ביחידה לוחמת. במידה ומתגלים ממצאים שדורשים בדיקה נוספת, תופני בו במקום לבדיקת רופא מומחה. כמו כן כמיועדת ללחימה תחתמי על הצהרת התנדבות ל-32 חודשי שירות חובה.

בנים המיועדים ליחידה קרבית - במידה הינך מיועד ליחידה קרבית, תראה רופא מטעם היחידה הקרבית אליה אתה מיועד. רופא זה יבדוק את מידה התאמתך וכשירותך לשירות ביחידה לוחמת. במידה ומתגלית ממצאים הדורשים בדיקה נוספת, תופנה בו במקום לבדיקת  רופא מומחה. ובמידה אינך מיועד ללחימה וברצונך לראות רופא ביום הגיוס תופנה לרופא לאחר הגיעך לבסיס הטירונות.  

 צ`ופר ממועדון `יותר`- רגע לפני שתתחילו לעבור בתחנות שרשרת החיול,יכבדו אתכם מתנדבי האגודה למען החייל בכיבוד קל.לקראת סיום  שרשרת החיול תקבלו גם שי מפנק מתנת מועדון `יותר`-מועדון ההטבות לחיילי החובה של האגודה למען החייל שילוויה אתכם לאורך כל השירות! לפרטים נוספים: http://www.yoter.co.il/

צה"ל מאחל לך גיוס מהיר ושירות מוצלח!

הקוד האישי | עיקרי חוק שירות וביטחון | אמנת השירות | צור קשר
אתר זה הוקם ע"י צה"ל- לשם ומיטב :: כל הזכויות שמורות לצה"ל