תקלות והצעות לשיפור אתר צה"ל
תהליך הגיוס לצה"ל

מוכן? קדימה צעד!

כאשר תסיים את כל תהליכי ההתייצבות בלשכת הגיוס, יישלח לביתך צו הקורא לך להתייצב בלשכת הגיוס לאחד הימים המשמעותיים בחייך - יום הגיוס.
מלחיץ? אנחנו פה בשביל לנסות להרגיע אותך ולענות על כל השאלות ועל חוסר הוודאות לקראת גיוסך.

אז מה קורה ביום הגיוס?
בבוקר יום הגיוס תתייצב בלשכת הגיוס או באתר הגיוס הסמוך ללשכת הגיוס.לאחר רישום קצר (ופרידה מכל המלווים הנרגשים...) תשלח לבסיס מיטב לשרשרת החיול מלווה ע"י גורמי מיטב וסגל הבסיס בו תבצע את הטירונות.

בשרשרת החיול תעבור את שלבי הקליטה הראשונים:

1.יילקחו ממך פרטי חשבון בנק (להעברת משכורתך הצבאית).
2.מספרה- (לבנים בלבד, למי שייצטרך.)
3.צילום לתעודת חוגר.
4.צילום שיניים- צילום שיניים דיגיטלי מתקדם.
5.טביעות אצבעות- בתחנה זו יילקחו ממך טביעות האצבעות שלך באמצעות סורק דיגיטלי, ובנוסף המכשיר גם יצלם את תמונתך.
6.צילום רנטגן פנורמי- בעזרת מכונת רנטגן חדישה.
7.אימות נתונים- כדי לבדוק את פרטיך תעבור בדיקת נתונים אישית.
8.דגימת דם- תילקח ממך דגימת דם לצורך זיהוי בשעת חירום.
9.חיסונים- החיסונים הם נגד שפעת (רק ללוחמים\ות - בחורף בלבד), צהבת (רק ללוחמים\ות), דלקת קרום המוח וצדפת (טטנוס).
10.דגימת דם למאגר מח עצם (של עמותת עזר מציון)- ההצטרפות למאגר כרוכה אך ורק במתן דגימת דם ואינה מחייבת דבר.
ההצטרפות למאגר היא התנדבותית בלבד ותלויה ברצונך הטוב והחופשי.העמותה אינה פועלת מטעם צה"ל ואין בתרומה כדי להשפיע על שירותך הצבאי או על שיבוצך בצה"ל.
11.קבלת תעודת חוגר ודיסקית- (בנים יקבלו בנוסף גם דיסקיות נעליים).
12.ראיון קצין מיון/קצין אישרור- במידה ואותרת לתפקיד או לחיל מסוים לפני גיוסך,מאשרר קצין המיון את שיבוצך.במידה ואינך יודע את יעד שיבוצך ,תראה קצין מיון והוא ימסור לך את יעד השיבוץ.

-בנים המיועדים ליחידה קרבית או בנות שהתנדבו לתפקידי לחימה יראו רופא מטעם היחידה הקרבית אליה הם מיועדים.רופא זה יבדוק את מידת התאמתם וכשירותם לשירות ביחידות הלוחמות.במידה ומתגלים ממצאים שדורשים בדיקה נוספת,הם יופנו בו במקום לבדיקת רופא מומחה.
-בנות שהתנדבו ללחימה יוחתמו על הצהרת התנדבות ל-36 חודשי שירות חובה.

לתשומת לבך: יום הגיוס כולל את המעבר בשרשרת החיול שם יוחלפו הבגדים האזרחיים וההופעה  האזרחית במדים ובהופעה צבאית תקנית. עפ"י התקנות צבאיות חיילת או חיילת אינם רשאיים לענוד עגיל פירסינג לגופם במהלך השירות ולכן חובה להסירם טרם ההגעה ליום הגיוס.

כמו כן ישנה הקפדה על תספורתם של חיילים, מתגייס שיגיע בתספורת שאינה עומדת בתקן הצבאי ייאלץ להסתפר ביום הגיוס בשרשרת החיול. לכן מומלץ להגיע מסופרים לפי התקנות הבאות:
א. שערות ראשו של חייל יהיו קצרות.
ב. חייל לא יסתפר תספורת מדורגת, לא יגלח חלקים משיער ראשו ולא יגדל בלורית או ציצית שיער ארוכות, החורגות מהקו האחיד של תספורתו.
ג. אורך הפאות לא יעבור את קו אמצע האוזן. הפאות ירדו בקו ישר ויהיו ברוחב אחיד (מתחילת צמיחתן).צ`ופר ממועדון `יותר`- רגע לפני שתתחילו לעבור בתחנות שרשרת החיול,יכבדו אתכם מתנדבי האגודה למען החייל בכיבוד קל.לקראת סיום  שרשרת החיול תקבלו גם שי מפנק מתנת מועדון `יותר`-מועדון ההטבות לחיילי החובה של האגודה למען החייל שילוויה אתכם לאורך כל השירות! לפרטים נוספים: http://www.yoter.co.il/

כשנגמרת החופשה ומסתיימים הלימודים, מגיע הרגע המרגש שלו ציפית יותר מכל - יום הגיוס לצה"ל. חשוב להגיע בזמן למקום, כפי שנדרשת בצו הגיוס, כדי לאפשר לצה"ל לגייס אותך גיוס איכותי ומהיר.
צה"ל מאחל לך גיוס מהיר ושירות מוצלח!

הקוד האישי | עיקרי חוק שירות וביטחון | אמנת השירות | צור קשר
אתר זה הוקם ע"י צה"ל- לשם ומיטב :: כל הזכויות שמורות לצה"ל