לתשומת לבך - פורטל אנשים ברשת נתמך בצורה מיטבית בדפדפני Explorer 5.5 ומעלה בלבד. גלישה בדפדפנים אחרים עלולה לגרום תקלות בלתי צפויות באתר.
באתר זה בכל אתרי "אנשים ברשת"
שאלות    פניות   

יש לך שאלה בנוגע לשימוש והתמצאות באתר?

ריכזנו עבורך מגוון תשובות לשאלות נפוצות אשר יסייעו לך למצוא את המידע והשירותים הרלוונטיים לך באתר אגף כוח האדם. בלחיצה על "פניות" תוכל למצוא את הדרכים ליצירת קשר עם גורמים שונים באגף משאבי אנוש.

לתשובה לחץ על השאלה המבוקשת
אני מועמד לשירות ביטחון המעוניין לבדוק את מצבי האישי. כיצד אוכל לעשות זאת?
תוכל להיכנס לאתר "עולים על מדים" ולברר את מצבך האישי באמצעות קיוסק המידע האישי. הכניסה מתבצעת בעזרת מספר תעודת הזהות שלך והקוד האישי שנשלח אלייך מלשכת הגיוס. בקיוסק המידע האישי תוכל למצוא פרטים כגון הפרופיל הרפואי שלך, זימונים קרובים ללשכת הגיוס ואף למלא את שאלון ההעדפות לקראת השירות בצה"ל.
לקראת גיוסי לצה"ל, אשמח לדעת עוד פרטים על מסלולי השירות המוצעים לי. היכן אוכל למצוא פרטים אלו?
באתר "עולים על מדים", המספק את המידע המקיף והמהימן ביותר למועמד לשירות ביטחון. באתר קיים מידע רב על הגיוס והשיבוץ בצה"ל, על מסלולי שירות ייחודיים ועל מסלולי העתודה.
אני עתודאי בלימודים. היכן אוכל למצוא מידע רלוונטי עבורי?
באתר "לומדים (לא) במדים" תוכל למצוא מידע רב בנוגע למסלולים ותוכניות ייחודיות בעתודה האקדמית והטכנולוגית, תהליך שיבוץ וחזרה לשירות ונהלים כלליים. כמו כן, האתר מציע לעתודאי אפשרות לפנות באמצעות האינטרנט למדור עתודה, מידע על בקשות בנושאי פרט ולימודים ואף מאפשר פנייה מקוונת לבקשת יציאה מן הארץ.
כעתודאית בשירות בצה"ל, אני מעוניינת לדעת מהם דירוגי השכר לעתודאים. היכן אברר זאת?

באתר "לומדים (לא) במדים" קיימת התייחסות מפורטת גם לאוכלוסיית העתודאים שסיימו את לימודיהם ומשרתים כעת בצבא, ושם תוכלי למצוא מידע בנושא דירוגי שכר לעתודאים. בנוסף לנושאי השכר, ניתן לפנות באתר לנציגי מדור כוח אדם טכנולוגי ואקדמאי ולקבל מידע בנושא זכויות, תנאי שירות ודרגות לעתודאים בשירות.

האם אוכל לצפות בתלוש השכר שלי דרך אתר אגף כוח האדם?
כן. אתר השכר והכספים של מחלקת הפרט והתשלומים (מופ"ת) מספק עבורך את האפשרות לצפות בתלוש השכר גם באינטרנט. באתר השכר והכספים תוכל למצוא תלושי שכר, לקבל הסבר על כל רכיבי התשלום השונים ולצפות בטפסי 106. כמו כן, האתר מציע פניה ישירה ונוחה למוקדי שירות הלקוחות של מנהל התשלומים.
אני זקוק לאישור רשמי על שירותי בצה"ל. איך אשיג אותו?

תוכל להזמין את האישור הצבאי באמצעות האינטרנט. צה"ל מפיק אישורים המציגים פרטים על מהלך השירות הצבאי של חייל אשר משרת בהווה או שירת בעבר בצה"ל. את האישור ניתן להזמין דרך האתר ולקבלו ישירות בדואר, לכתובת המופיעה ברישומי צה"ל. כמו כן, ניתן לקבל דיווח על סטטוס ההזמנה.

לשירות הזמנת אישורים צבאיים

קיבלתי צו לשירות מילואים ואני מעוניין לשנותו. כיצד אעשה זאת?
באמצעות פנייה לועדה לתיאום מילואים (ולת"ם). באתר המילואים תוכל למצוא את הטפסים הנדרשים להגשת בקשה לועדה לתיאום מילואים, את אופן הבקשה ונהלים כלליים בנושא ולת"ם. כמו כן, באמצעות האתר תוכל לפנות בשאלות למדור ולת"ם ולבדוק את סטטוס בקשת הולת"ם שהגשת. אתר המילואים מציע גם מידע בנוגע לחובות וזכויות חיילי המילואים, הוראות קריאה לשירות מילואים פעיל ועוד.

אני עתיד לפרוש בזמן הקרוב מצה"ל. היכן אוכל למצוא מידע בנושא זכאויותיי כפורש?

באתר לפורשים מצה"ל תוכל למצוא מידע על זכאויותייך כפורש. כמו כן, האתר מציע חדשות עדכניות לפורש ולמשתחרר, עלון מידע חודשי בנושאים הרלוונטיים לאוכלוסיית הפורשים, מידע מקוון על תהליך הפרישה, על אפשרויות תעסוקה, מחקרים וסקרים ועוד. ניתן להיכנס לאתר הפרישה אך ורק באמצעות הסיסמה שניתנה לך ביום קליטתך במנהל הפרישה. במידה ונתקלת בבעייה, ניתן להתקשר לטלפון 03-5699980 או במטכ"לי 0339-9980, שלוחה 3.

כיצד עונדים אותות וסמלים בצה"ל?

את כל המידע על עקרונות ענידת סמלי צה"ל השונים, בהם דרגות, סמלים התנדבותיים ומערכתיים, תגי יחידות, צל"שים, אותות ועיטורים, ניתן למצוא באתר סמלי צה"ל.

מהם הנהלים הצבאיים בנושא תספורת וגילוח?

את פקודות הצבא בנושא תספורת וגילוח בקרב חיילי צה"ל ניתן למצוא באתר חובות וזכויות החייל, תחת משטר ומשמעת. בנוסף ניתן למצוא באתר פרטים בנושא דין משמעתי, שירותי רפואה, תנאי שירות, פניות וקבילות ועוד.
מדוע הפורטל לא תומך בדפדפן Firefox?

הפורטל לא תומך בדפדפן Firefox מאחר ולמרבית הגולשים יש גישה לדפדפן Internet Explorer, והתמיכה בדפדפן Firefox דורשת משאבים נוספים שאין ביכולתנו להשקיע כרגע.

אנו מודעים לבעייתיות בנושא, על השלכותיו השונות.