לתשומת לבך - פורטל אנשים ברשת נתמך בצורה מיטבית בדפדפני Explorer 5.5 ומעלה בלבד. גלישה בדפדפנים אחרים עלולה לגרום תקלות בלתי צפויות באתר.
באתר זה בכל אתרי "אנשים ברשת"
עמוד הבית > פוענחו - הובאו לקבר ישראל > Copy of כוכבי דוד

טור' דוד כוכבי ז"ל
מספר אישי 5601
פרטים אישיים :
נולד בשנת 1929 בתימן
בן רחל ושלום
נפל בתאריך 28/04/1948, י"ט ניסן תש"ח
תקציר נסיבות ההיעדרות :

הנעדרים מקרב תל א-ריש: דניאלי עמוס, חממי יצחק, כוכבי דוד, לוסטיג יהשע, קלרמן מנחם, קנדלר יצחק ורוזנפלד יחיאל זכרם לברכה. כל הנעדרים הינם לוחמי גדוד 52 של חטיבת גבעתי, שנלחמה בלילה שבין ה-27 באפריל 1948 ועד לבוקר ה-28 באפריל במטרה לכבוש את התל, כחלק ממבצע "חמץ".

מהעדויות עולה שהגבעה והפילבוקס שבראשה, נכבשו ללא התנגדות ממשית, עד השעה 02:00, ורק התקפת נגד של האויב, שהחלה בשעה 04:00, הביאה לנסיגה של כוחותינו לכיוון מקווה ישראל. הנסיגה הושלמה לקראת 06:00. במהלך הנסיגה נשארו בשטח שבעת הנעדרים, אשר, ככל הנראה, נפצעו קשה או נהרגו בקרב. .
כשבעה ימים לאחר הקרב הוחזרו, על ידי הבריטים גופותיהם של ששה מחללי הקרב, הגופות חוללו ולא ניתן היה לזהותן, למעט גופתו של עודד קפלון ז"ל שזוהתה על ידי אביו. חמש הגופות, שלא זוהו, נקברו, ב-7 במאי 1948, בבית העלמין הצבאי בנחלת יצחק, על מצבתם צוין כי הינם חללים מהקרב בתל א-ריש. גופת אלמוני נוספת נקברה  ב-26 במאי, בבית העלמין הצבאי בנחלת יצחק ועל פי רישומי חברה קדישא מדובר בגופה, שנמצאה בתל א-ריש, לאחר החזרת הגופות הראשונה על ידי הבריטים.


לחץ כאן לדף היזכור

מפקדים ולוחמים :
מג"ד 52 ? יעקב פרי (פרולוב)
מפ"ים ? חנוך, מנדל, שניאור
מ"מ ? שמואל הרצפלד (הוצמך)
קצין חבלה ? בנימין בראון (בן)
לוחמים ? יוסף לסינג, אברהם אילון (לנטש)
עמוד הבית > פוענחו - הובאו לקבר ישראל > Copy of כוכבי דוד בחזרה למעלה